Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Rolnicy ruszyli po pieniądze...

Wczoraj Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła nabór wniosków do programu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” i już wczoraj w województwie podlaskim złożono 115 wniosków na łączną kwotę przekraczającą 40% tegorocznej puli. Jak tak dalej pójdzie pieniądze „skończą się” jutro... W ramach programu rolnik lub jego domownik może otrzymać do 100 tys. zł na rozwój działalności innej niż rolnicza.

W województwie podlaskim do podziału na „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” jest blisko 22 mln zł. Okazuje się, że chętnych po te pieniądze jest wielu. W skali kraju pierwszego dnia złożono 938 wniosków. Najwięcej w Wielkopolsce. Tam wykorzystanych jest już ponad 70% puli. W województwie podlaskim złożono 115 wniosków – co, pod względem liczby wniosków daje nam drugie miejsce w kraju. Dla porównania na znacznie większym Mazowszu wniosków wczoraj było 99, a w województwie łódzkim tylko 9. 
„Nasza” pula środków został już wykorzystana w 41,37% . Zgodnie z wytycznymi programu ostatnim dniem przyjmowania wniosków w danym województwie będzie następny dzień po dniu, w którym przyjęte wnioski wyczerpią w co najmniej 120% limit środków przewidzianych dla tego regionu. Jak tak dalej pójdzie pułap ten w województwie podlaskim zostanie przekroczony już jutro.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę