Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Eurodotacja na drogę Kownaty - Żelechy

Droga z Kownat do Żelech będzie przebudowywana z dofinansowaniem środków europejskich. Zapowiedział to Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego podczas porannej rozmowy w studio Radia Nadziej. Wniosek powiatu łomżyńskiego, po ponownej ocenie ekspertów, zyskał wymagana liczbę punktów do dofinansowania. Dziś odpowiednią decyzję w tej sprawie ma podjąć zarząd województwa.

Projekt dotyczący przebudowy drogi Kownaty - Olszyny - Wiktorzyn - Żelechy - Kosaki powiat łomżyński złożył przed rokiem na konkurs ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (Działanie 2.1 Rozwój transportu drogowego, Poddziałanie 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa). W pierwszej ocenie ekspertów projekt zyskał 59 punktów, a dofinansowanie otrzymywały tylko te, które miały minimum 60 punktów. Starosta łomżyński odwołał się od tej decyzji do wojewody, a ten uwzględniając jego protest polecił jeszcze raz ocenić projekt. Jak podkreśla Piorunek w wyniku powtórnej oceny projekt zyskał kilka punktów i będzie realizowany.  Dziś odpowiednią decyzję w tej sprawie ma podjąć zarząd województwa.
Projekt dotyczy przebudowy i miejscami budowy ok. 11 km drogi która połączy miejscowości Kownaty – Olszyny – Wiktorzyn – Żelechy – Kosaki. Inwestycja rozpisana na dwa lata warta jest ponad 13 mln zł. 60% kwoty będzie pochodziło z funduszy europejskich w ramach RPO, a resztę pieniędzy zabezpieczają samorząd powiatu i gminy Piątnica, na terenie której znajduje się ta droga powiatowa.
Jak podkreślał Jacek Piorunek okazuje się, że gmina Piątnica zyskuje najbardziej na pieniądzach unijnych na przebudowę dróg. Poza pozyskanymi teraz kilkoma milionami złotych na drogę Kownaty – Żelechy, „skonsumuje” także 40 mln zł na drogę Piątnica - Jedwabne, której przebudowę jeszcze w tym roku ma rozpocząć samorząd województwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę