Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

"Kopanie kartopfli" w Drewnowie i "Kartoflisko" w Turośli

"Kopanie kartopfli" w Drewnowie i "Kartoflisko" w Turośli przypomną dziś tradycyjne obrzędy zbioru ziemniaków. W Drewnowie, obok zabytkowego wiatraka, rozpoczyna się obrzęd tradycyjnego kopania ziemniaków. Organizatorzy - Gminny Ośrodek Kultury w Bogutach oraz Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu przygotowali m.in. widowisko folklorystyczne "Kopanie kartopfli", występy zespołów folklorystycznych, kiermasze sztuki ludowej, wystawy oraz konkursy. Imprezę zakończy zabawa ludowa. Na doroczne kartoflisko zaprasza dziś także Gminny Ośrodek Kultury w Turośli na Kurpiach. Impreza rozpocznie się o 14.00 w ośrodku rekreacyjnym w Ptakach. W programie m.in. prezentacje zespołów kurpiowskich i rockowych, konkursy, zabawy i potrawy ziemniaczane, a także konkurs na największego ziemniaka.


Rozegrany zostanie także pierwszy wyścig kolarski o puchar przewodniczącego rady gminnej w Turośli. Nie zabraknie ogniska z pieczonymi kartoflami, a całość sfinalizuje zabawa pod gwiazdami.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę