Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Prima aprilis

Gęsta jak w tajdze jodła kaukaska stanęła 1 kwietnia tuż po godz. 13. na środku szarawego Starego Rynku w Łomży. Godnie zastąpiła, choć zaledwie na chwilę, wycięty przed godz. 10 dorodny świerk syberyjski, który od grudnia ubiegłego roku słusznie królował w centrum miasta jako choinka bożonarodzeniowa. Mimo przykrego porannego incydentu, przynosząc własne drzewko, uratowano nowo rodzącą się tradycję strojenia choinek... przy okazji zadając kłam twierdzeniu, że na te święta się ich nie ubiera.

Niesiona ulicami miasta choinka na dwa tygodnie przed świętami wielkanocnymi zwracała wprawdzie uwagę przygodnych przechodniów, ale na szczęście nie zatrzymała ruchu na mieście. Na Starym Rynku choinkę-uzurpatorkę oparto o pień po poprzedniczce i wielkanocnie przystrojono pierwszokwietniowe drzewko jedną pisanką z wydmuszki, czterema kurczaczkami w kapelusikach, jednym dorodnym kaczorem, który przysiadł pod drzewkiem opierając się o doniczkę z bukietem słonecznie wiosennych tulipanów z bibuły.

Po wymianie uścisków dłoni i uśmiechów, przy okazji dokładnemu ograniu i sfotografowaniu zajścia obecni rozeszli się nie powodując większych strat.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę