Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Pieniądze na staże, prace interwencyjne i własną działalność

Nawet ponad pół tysiąca łomżyńskich bezrobotnych może zostać objętych wsparciem w ramach realizowanego przez łomżyński PUP, już drugi rok z rzędu, projektu systemowego „Nowe Perspektywy” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łączna wartość projektu przekracza 5 mln zł. Z tych pieniędzy będą finansowane prace interwencyjne, staże, szkolenia zawodowe, a także bezpośrednie gotówkowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Celem główny projektu, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób bezrobotnych, zwłaszcza osób znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy z terenu działania PUP w Łomży. Działania projektowe mają sprzyjać wzrostowi zatrudnienia wśród osób długotrwale bezrobotnych, osób młodych do 25 roku życia oraz po 50 roku życia.
Docelowo wsparcie ma otrzymać  528 osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie. Będą  mogły one skorzystać nie tylko z pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, ale także znaleźć zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych (158 osób), stażu i szkolenia zawodowego (po 150 osób). Kolejne 70 osób ma otrzymać bezpośrednie wsparcie finansowe poprzez przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To jak podkreślają pracownicy łomżyńskiego PUP jeden z najskuteczniejszych sposobów zwalczania bezrobocia.

Dla pracodawców
Pracodawcy mogą ubiegać się o zorganizowanie stażu we własnych firmach ogółem dla 150 osób bezrobotnych. Novum w projekcie jest zorganizowanie prac interwencyjnych w jednostkach sektora finansów publicznych dla 36 osób po 50 roku życia.
Przedsiębiorcy z sektora MŚP mają możliwość zorganizowania prac interwencyjnych. Jak wyjaśnia Mieczysław Bieniek dyrektor PUP w Łomży - zaaplikowano na to zadanie projektowe środki, pozwalające zatrudnić 122 osób bezrobotnych. W projekcie ponadto zastosowano wydłużony okres refundacji, nawet do 10 miesięcy, części kosztów wynagrodzenia pracownika.
Zainteresowani przedsiębiorcy i pracodawcy proszeni są o zgłaszanie się do urzędu przy ul. Nowogrodzkiej 1 pok.303 (tel. 086-215 80 10 w. 47).


Osoby bezrobotne zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o kontakt z urzędem pracy i wypełnienie Kwestionariusza u pośrednika pracy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę