Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Rozpoczął się remont Długiej

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać fontanna u zbiegu ulic Długiej, Farnej i Starego Rynku (fot. www.um.lomza.pl)

Ulica Długa, jest (a na pewno będzie) jedną z bardziej reprezentacyjnych ulic miasta. Właśnie rozpoczął się jej remont. Ulica zmieni się nie do poznania. Asfaltową krzywą nawierzchnię ulicy zastąpi kostka z granitowego bruku. Podobnie jak na sąsiedniej ulicy Farnej nawierzchnia jezdni i chodników będzie na tej samej wysokości tworząc jeden ciąg pieszo-jezdny. Dodatkowo u zbiegu ulic Długiej, Farnej i Starego Rynku ma zostać zbudowana prawdziwa fontanna.

Nim jednak mieszkańcy Łomży zobaczą odnowioną ulicę Długą czeka – zwłaszcza mieszkańców tych regionów, a także prowadzących tu swoje biznesy przedsiębiorców kilka miesięcy problemów komunikacyjnych. Przez pół roku – bo tyle ma trwać remont - ulica będzie wyłączona z ruchu. Okresowo, mogą pojawić się także utrudniania na sąsiednich ulicach -  Krótkiej i Starym Rynku.

Zakres prac obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni ulicy, ale także budowę kanalizacji deszczowej której tu nigdy nie było) oraz wymianę  instalacji wodociągowej. Dopiero po wykonaniu tych prac rozpocznie się układanie nawierzchni ulicy z kostki granitowej. Kostką, jaką dziś wyłożone są ulica Farna, pl. Jana Pawła II i ul. Sienkiewicza ma zostać wyłożona także cała ulica Długa – od Starego Rynku aż do Alei Legionów. Całość prac ma kosztować około 1,2 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę