Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Dźwigiem zdejmowali z dachu dziewczyny

Wczoraj wieczorem strażacy, przy pomocy specjalistycznego dźwigu, zdejmowali z dachu budynku przy ulicy Polnej, dwie wychowanki łomżyńskiego Domu Dziecka. O pomoc poprosili ich policjanci, których na miejsce wezwała dyrektor placówki. Podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, wyjaśnia, że interweniujący funkcjonariusze wezwali na pomoc strażaków, bo na dach budynku nie ma jako takiego wejścia, a biegający po dachu wychowankowie placówki nie chcieli dobrowolnie z niego zejść.

Troje wychowanków Domu Dziecka na dach budynku weszło około godziny 19.  Dwie dziewczyny i chłopak nie reagowali na prośby opiekunów i wezwanych na miejsce policjantów. Dopiero na widok nadjeżdżającego dźwigu strażackiego, około godziny 20.00, chłopak bezpiecznie zeskoczył najpierw na łącznik, a później na ziemię. Dziewczyny poczekały i dały się zdjąć strażakom.
Dąbrowski tłumaczy, że to nie pierwsza interwencja policji w Domu Dziecka. Przypomina, że w tym roku już kilka razy funkcjonariusze byli tam w związku z niszczeniem mienia przez podopiecznych placówki.   

Przypomnijmy, że to już ostatnie miesiące funkcjonowania Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych przy ul. Polnej. Placówka jest likwidowana. Część jej podopiecznych, za kilka miesięcy, ma trafić do mniejszego budynku po dawnej podstawowej szkole społecznej przy ul. Rybaki, gdzie utworzona jest Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza. W budynku na Polnej ma powstać bursa szkolna.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę