Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ABW w łomżyńskim szpitalu nie zatrzymywała!

Wśród zatrzymanych przez ABW nie ma nikogo, kto byłby powiązany z placówkami medycznymi w Łomży. Bogumiła Tarkowska z Prokuratury Krajowej w Łodzi dementuje wcześniejsze medialne doniesienia, że wśród zatrzymanych wczoraj na jej polecenie szefów szpitali był ktoś z Łomży. - W grupie osób, którym przedstawiliśmy zarzuty nie ma osób z kierownictwa łomżyńskiego szpitala – powiedziała nam Tarkowska. - To musiała być jakaś pomyłka - dodała odnosząc się do treści wcześniejszych informacji w których wymieniana była Łomża.

Prokuratura Krajowa w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w organizowaniu przetargów na dostawę sprzętu medycznego i odczynników oraz konkursów związanych z tzw. outsourcingiem dla publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej z terenu całego kraju. Postępowanie obejmuje lata 2001-2007.

Ustalono, że przedstawiciele firm - w zamian za korzystne rozstrzygnięcia konkursów, dotyczących przejęcia laboratoriów szpitalnych w całym kraju oraz przetargów na dostawę sprzętu medycznego i odczynników laboratoryjnych - wręczali korzyści majątkowe i osobiste pracownikom publicznych ZOZ-ów.

Do tej pory zarzuty w tej sprawie postawiono kilkudziesięciu osobom. Wśród ostatnio zatrzymanych są osoby z kierownictwa szpitali w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Ełku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę