Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze z „Polski Wschodniej” na rozwój Zambrowa

Główne zdjęcie
Burmistrz Kazimierz Dąbrowski wraz z skarbnikiem Zambrowa Barbarą Gardocką podpisali umowę pomiędzy Zambrowem, a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowaniu projektu „Kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej w Zambrowie” w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Oś priorytetowa I - Nowoczesna Gospodarka, Działanie I.3 - Wspieranie Innowacji.

Zambrów dostanie pieniądze przygotowania terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej. Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski podpisał umowę na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013 projektu dotyczącego kompleksowego przygotowanie pod inwestycje produkcyjne terenu o łącznej powierzchni ponad 32 ha. Na to zadanie zadanie miasto ma dostać około 8 mln zł, a całe przedsięwzięcie pochłonie blisko 18 mln zł.

Tereny, które w ramach projektu mają być dostosowane do prowadzenia tu działalności produkcyjnej znajdują się w okolicy ulic Targowej i Alei Wojska Polskiego w południowej części Zambrowa.

To pierwszy z dwóch projektów Zambrowa jakie zakwalifikowały się do realizacji w ramach PO RPW. Drugi – większy – dotyczy rozbudowy Zambrowskiego Parku Przemysłowego w halach po Zamtexie. W jego ramach dofinansowanie unijne miało wynieść około 14 mln zł. Na razie jednak umowy dotyczącej realizacji tego programu nie podpisano, bo pojawiły się problemy dotyczące hali, która miała być przebudowywana. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, za wielomilionowe długi obłożył użytkowany jeszcze przez Zamtex budynek hipoteką. Pomoc w negocjacjach pomiędzy Zambrowem a ZUS-em obiecał wojewoda podlaski Maciej Żywno. Jeżeli do poniedziałku nie uda się osiągnąć porozumienia ten projekt Zambrowa zostanie wykreślony z listy indykatywnej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, a miasto utraci obiecane pieniądze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę