Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Unia dofinansuje system gospodarki odpadami Łomży i okolicznych gmin

Projekt „Budowa systemu gospodarki odpadami dla miasta Łomża i okolicznych gmin” jest pierwszym w województwie podlaskim, który uzyskał potwierdzenie dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z z Funduszu Spójności mamy dostać niemal 18 mln zł, a całość ma kosztować ponad 37,5 mln zł.

Projekt został wyłoniony w procedurze konkursowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach priorytetu II - gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi. Przedsięwzięcie jest pierwszym etapem ogólnego projektu, polegającego na budowie systemu gospodarki odpadami na terenie Łomżyńskiego Rejonu Funkcjonalnego Gospodarki Odpadami. W ramach inwestycji we wsi Czartoria, w gminie Miastkowo zostanie utworzony ponadregionalny zakład zagospodarowania odpadów, w skład którego wejdą: nowo wybudowana kompostownia, sortownia oraz składowisko odpadów. Wnioskodawcą projektu jest Miasto Łomża, a głównymi beneficjentami będą mieszkańcy miasta i  okolicznych gmin: Łomża, Jedwabne, Nowogród, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna, Kolno, Stawiski, Grabowo, Mały Płock, Turośl, Szczuczyn.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 37.596.272,27 PLN, a maksymalna kwota dofinansowania z Funduszu Spójności stanowi wartość 17.841.498,99 PLN. Realizacja inwestycji przewidziana jest do końca 2012 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę