Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Regionalne lotnisko blisko Łomży?

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Lokalizacja regionalnego lotniska w pobliżu Łomży staje sie coraz bardziej realna. Eksperci firm Ove Arup i Ekoton, którzy na zlecenie samorządu województwa szukają miejsca pod lotnisko, jako najlepsze wskazują lokalizacje w Topolanach, Zawadach i w pobliżu Tykocina. Mówił o tym Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, w porannej rozmowie Radia Nadzieja. Na razie wygrywają Topolany, przed Zawadami, ale jeszcze brakuje oceny oddziaływania na środowisko, która może tę kolejność zmienić.

Topolany wygrywają, bo jest już gotowy plan zagospodarowania przestrzennego tamtego obszaru, a cały teren należy do skarbu państwa. Jeżeli  raport środowiskowy, czyli ocena wpływu ewentualnej budowy portu na przyrodę, wypadnie tu niekorzystnie – co jest wielce prawdopodobne – wówczas do realizacji wejdą kolejne lokalizacje. W takim wypadku rosną szanse położonych w odległości niespełna 40 km od Łomży terenów gminy Zawady. Zgodnie z planem lotnisko miałoby powstać w okolicach wsi Targonie-Krytuły - Nowe Chlebiotki. 
Konsorcjum firm Ove Arup i Ekoton przebadało siedem możliwych wariantów lotniska, biorąc pod uwagę różnorakie kryteria - od społecznych i przyrodniczych, przez koszty wylesień, wykupu gruntów, po koszty budowy i infrastruktury towarzyszącej oraz czas potrzebny na przeprowadzenie inwestycji.
Zdaniem Jacka Piorunka, członka zarządu województwa podlaskiego, ostateczna decyzja o tym w którym miejscu będzie regionalne lotnisko powinna zapaść do końca kwietnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę