Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ukradli 400 euro z konta mieszkanki Łomży

Główne zdjęcie
Nakładka do kopiowania kart bankomatowych

O nietypowej kradzieży poinformowała policjantów jedna z mieszkanek Łomży. Przeglądając transakcje wykonywane na jej rachunku bankowym zauważyła wypłatę 400 euro. Podejrzanej transakcji dokonano w słowackiej Bratysławie. Sęk w tym, że kobiety tam nie było.

Jak wyjaśnia podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, wypłaty gotówki dokonano w jednym z bankomatów w stolicy Słowacji. Prawdopodobnie złodziej posłużył się  sfałszowana kartą.
Coraz częściej złodzieje na bankomatach montują urządzenia do kopiowania kart. Zdobyte w ten sposób informacje z zeskanowanych kart służyły do wyprodukowanie ich nielegalnej kopii.
Policjanci z Łomży chcą wyjaśnić gdzie ewentualnie mogło dojść do zeskanowania karty łomżanki.  Dąbrowski dodaje, że – jeśli dobrze pamięta - to pierwszy przypadek takiej kradzieży zgłoszony łomżyńskim policjantom.

Tymczasem wczoraj policjanci z Warszawy poinformowali o zatrzymaniu 36-letniego Bułgara, który prawdopodobnie odpowiada za zamontowanie urządzenie do kopiowania kart na bankomacie jednego z banków na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Mężczyzna najprawdopodobniej ma na swoim koncie instalację nakładek również na innych warszawskich bankomatach. Obecnie ustalają, gdzie i kiedy obywatel Bułgarii mógł montować urządzenia skanujące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę