Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Łomża: Nie ma pieniędzy na staże

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży skończyły się pieniądze na staże. Młodzi bezrobotni na skorzystanie z tej formy zatrudnienia będą musieli poczekać co najmniej do maja. Pieniędzy starczyło dla 166 młodych bezrobotnych. To zaledwie jedna trzecia staży przyznanych w ubiegłym roku. A że taki rodzaj zatrudnienia daje nadzieję na stałą pracę przekonała się już Żaneta Gleba, obecnie pracownik administracyjny Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Jak mówi - Na stażu byłam pół roku. Przełożeni docenili moją pracę, nabyłam wiele umiejętności i dlatego zostałam zatrudniona na stałe.

Na podobną szansę liczy też odbywająca staż w Starostwie Powiatowym w Łomży Monika Konert. Zarabia nieco ponad 500 złotych na rękę, ale traktuje to jako inwestycję w przyszłość. - Ludzie częściej przyjmują stażystów, ludzi którzy mają doświadczenie niż takich, którzy się nie zdecydowali na to, żeby jednak przyuczyć się czegoś w trakcie trwania studiów – mówi Monika Konert.

Potwierdzają to przedsiębiorcy. Bo na stałe zatrudnienie mogą liczyć jedynie najlepsi. - Namawiałbym do tego, żeby w tym okresie próbnym, bo tak to trzeba powiedzieć, wykazali się oni dużą skutecznością i pokazać się jak z najlepszej strony - radzi Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Chętni na staż w Łomży muszą poczekać do połowy roku. Wtedy Unia Europejska ma sfinansować sto dziesięć kolejnych miejsc. Drugie tyle dołoży Ministerstwo Pracy. - Planujemy pozyskać środki dla 150 osób na staż z rezerwy ministerstwa – powiedziała Grażyna Lewandowska, kierownik Programów Rynku Pracy, PUP Łomża. Łącznie zapotrzebowanie na staże już przekracza te plany. Według już złożonych wniosków, pieniędzy nie starczy dla 124 osób.

źródło: Obiektyw TVP
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę