poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Obwodnica Zambrowa szybko, a Łomży nie wiadomo kiedy

Na przełomie marca i kwietnia powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy obwodnicy Zambrowa. Zapowiedział to Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, który w poniedziałek radnym sejmiku województwa przedstawił plany i zamierzenia GDDKiA na najbliższe lata. Mówiąc o obwodnicy Łomży Doroszkiewicz sugerował, że prace planistyczne przy niej opóźniały lokalne samorządy. - Tam był duży konflikt na styku samorządów. Po wielu, wielu zgrzytach doszliśmy do jakiegoś konsensusu – mówił, dodając, że dopiero pod koniec ubiegłego roku wspólny wariant został uzgodniony.


Obwodnica Zambrowa
Jerzy Doroszkiewicz tłumaczył radnym Sejmiku, że zmiana przepisów prawnych nieco opóźniła  plany związane z budowa obwodnicy Zambrowa. GDDKiA musiała jeszcze raz składać wniosek o pozwolenie na budowę.
- Mam zapewnienie, ze w marcu pozwolenie otrzymamy – mówił Droszkiewicz – Wówczas na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji i będzie można zaczynać pracę.
Dyrektor Doroszkiewicz dodawał, że na ten cel w tym roku zabezpieczono 60 mln zł, choć cała inwestycja będzie kosztowała kilkaset milionów.

Obwodnica Łomży
Jak podkreślał dyrektor Doroszkiewicz do przełamania pata w przypadku przebiegu obwodnicy Łomży przyczynił się profesor prof. Andrzej Kraszewski z Politechniki Warszawskie, we wrześniu prowadził negocjacje z samorządowcami.
- Po wielu, wielu zgrzytach doszliśmy do jakiegoś konsensusu. Wspólny wariant został uzgodniony – to wariant po stronie zachodniej miasta – mówi.  
Doroszkiewicz tłumaczył radnym, że projekt techniczny obwodnicy ma być przygotowany do 2012 roku, ale nie potrafił powiedzieć kiedy mogłoby dojść do budowy obwodnicy Łomży.
- W programie finansowym obwodnica Łomży nie jest ujęta. Wiem, że pewne ruchy są wykonywane, ale czy ona będzie w planach po 2012 roku tego też nie wiem – mówił Doroszkiewicz.    

Droga 61
Doroszkiewicz zapowiedział, że w przyszłym roku zostanie ukończona modernizacja drogi nr 61. Chodzi o przejście przez Rydzewo (w okolicy Miastkowa) i przez Grajewo. Białostocka GDDKiA planuje także budowę na „61” sześciu obwodnic: Łomży, Stawisk, Szczuczyna, Grajewa, Rajgrodu i Bargłowa Kościelnego. Na trzy z nich (Stawiski, Szczuczyn i Bargłów) pieniądze mają pochodzić  z programu „Polska Wschodnia”.
Odpowiadając zaś na pytanie radnego Jana Olszewskiego kiedy będzie „ekspresowa S61” dyrektor Doroszkiewicz powiedział, że „o drodze ekspresowej S61 nie ma mowy”.

190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę