Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnica Zambrowa szybko, a Łomży nie wiadomo kiedy

Na przełomie marca i kwietnia powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy obwodnicy Zambrowa. Zapowiedział to Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, który w poniedziałek radnym sejmiku województwa przedstawił plany i zamierzenia GDDKiA na najbliższe lata. Mówiąc o obwodnicy Łomży Doroszkiewicz sugerował, że prace planistyczne przy niej opóźniały lokalne samorządy. - Tam był duży konflikt na styku samorządów. Po wielu, wielu zgrzytach doszliśmy do jakiegoś konsensusu – mówił, dodając, że dopiero pod koniec ubiegłego roku wspólny wariant został uzgodniony.


Obwodnica Zambrowa
Jerzy Doroszkiewicz tłumaczył radnym Sejmiku, że zmiana przepisów prawnych nieco opóźniła  plany związane z budowa obwodnicy Zambrowa. GDDKiA musiała jeszcze raz składać wniosek o pozwolenie na budowę.
- Mam zapewnienie, ze w marcu pozwolenie otrzymamy – mówił Droszkiewicz – Wówczas na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji i będzie można zaczynać pracę.
Dyrektor Doroszkiewicz dodawał, że na ten cel w tym roku zabezpieczono 60 mln zł, choć cała inwestycja będzie kosztowała kilkaset milionów.

Obwodnica Łomży
Jak podkreślał dyrektor Doroszkiewicz do przełamania pata w przypadku przebiegu obwodnicy Łomży przyczynił się profesor prof. Andrzej Kraszewski z Politechniki Warszawskie, we wrześniu prowadził negocjacje z samorządowcami.
- Po wielu, wielu zgrzytach doszliśmy do jakiegoś konsensusu. Wspólny wariant został uzgodniony – to wariant po stronie zachodniej miasta – mówi.  
Doroszkiewicz tłumaczył radnym, że projekt techniczny obwodnicy ma być przygotowany do 2012 roku, ale nie potrafił powiedzieć kiedy mogłoby dojść do budowy obwodnicy Łomży.
- W programie finansowym obwodnica Łomży nie jest ujęta. Wiem, że pewne ruchy są wykonywane, ale czy ona będzie w planach po 2012 roku tego też nie wiem – mówił Doroszkiewicz.    

Droga 61
Doroszkiewicz zapowiedział, że w przyszłym roku zostanie ukończona modernizacja drogi nr 61. Chodzi o przejście przez Rydzewo (w okolicy Miastkowa) i przez Grajewo. Białostocka GDDKiA planuje także budowę na „61” sześciu obwodnic: Łomży, Stawisk, Szczuczyna, Grajewa, Rajgrodu i Bargłowa Kościelnego. Na trzy z nich (Stawiski, Szczuczyn i Bargłów) pieniądze mają pochodzić  z programu „Polska Wschodnia”.
Odpowiadając zaś na pytanie radnego Jana Olszewskiego kiedy będzie „ekspresowa S61” dyrektor Doroszkiewicz powiedział, że „o drodze ekspresowej S61 nie ma mowy”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę