Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na internet nie dla nas

200 mln euro, są przeznaczone na walkę z wykluczeniem cyfrowym, czyli zapóźnieniem cywilizacyjnym wynikającym z braku dostępu do nowoczesnych technologii. Wydawałoby się, że to pieniądze „dla nas”. Okazuje się jednak, że nie. Przez biurokratyczną pomyłkę zablokowane są miliony euro unijnych dotacji na rozwój sieci w kraju. Bo z map MSWiA wynika, że internet jest praktycznie w całej Polsce, a już na pewno we wszystkich wioskach wokół Kolna.


Sprawę w artykule pt. „Cud mniemany, czyli internet hula po całej Polsce” opisuje Gazeta Wyborcza. Dzienniki przytacza przykład przedsiębiorcy z Kolna, który złożył wniosek na dofinansowanie z funduszy inwestycyjnych projektu dotyczącego objęcia siecią całego powiatu kolneńskiego i dociągnięcie internetu do 64 miejscowości i wiosek.
- Aż przyklęknąłem, jak przeczytałem odpowiedź z ministerstwa - mówi "Gazecie" Andrzej Banach, właściciel spółki Net-Komp z podlaskiego Kolna.
Z map, którymi posługuje się MSWiA przy ocenie wniosków, wynikało, że w każdej wymienionej przez Banacha miejscowości dostęp do internetu jest.
- Ja przecież dobrze znam te wsie – mówił „Gazecie” przedsiębiorca z Kolna. - W wielu z nich ledwie działa GPRS [najwolniejszy przesył danych w sieciach komórkowych], w niektórych ludzie nawet stacjonarnego telefonu nie mają - twierdzi przedsiębiorca.

Zobacz cały artykuł: Cud mniemany, czyli internet hula po całej Polsce - Gazeta Wyborcza

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę