Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezpłatna rehabilitacja lecznicza dla rolników

W 2008 roku 72 rolników powiatu łomżyńskiego za pośrednictwem KRUS skorzystało z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej. Jest ona organizowana w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Ośrodki te położone są w uznanych miejscowościach uzdrowiskowych i posiadają profesjonalną bazę zabiegową oraz zapewniają całodobową opiekę medyczną. Leczone są w nich schorzenia narządów układu ruchu oraz choroby układu krążenia.


Z rehabilitacji leczniczej realizowanej za pośrednictwem KRUS mogą korzystać osoby, które nie ukończyły 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni), jeżeli podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub mają ustalone prawo do okresowej renty rolniczej i zachowały zdolność do samodzielnej egzystencji. Na rehabilitację leczniczą może być skierowane również dziecko rolnika, jeżeli jest w wieku uprawniającym do przyznania renty rodzinnej.

Podstawę skierowania stanowi wniosek lekarza leczącego (rodzinnego, specjalisty,...), który wraz z niezbędnymi badaniami rolnik powinien złożyć we właściwej placówce terenowej KRUS.

Obecnie KRUS dysponuje odpowiednio dużą liczbą skierowań, umożliwiającą podjęcie leczenia każdemu rolnikowi, któremu lekarz zaleci rehabilitację. W okresie letnim korzystanie z tej formy leczenia będzie znacznie utrudnione. W związku z powyższym zainteresowani wyjazdem do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS powinni już teraz zwrócić się z prośbą do lekarza leczącego o wystawienie skierowania.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w najbliższej placówce terenowej KRUS lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę