Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Dodatkowe „euromiliony”

Powiat wysokomazowiecki „zarobiły” blisko 7,5 milionów złotych. To dodatkowe pieniądze jakie otrzyma za remont dróg. Pieniądze pochodzą z 22 mln zł, przyznanych pod koniec 2008 roku województwu podlaskiemu przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach rozliczania Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego 2004-2006.

Z przyznanych przez ministerstwo pieniędzy mogły skorzystać te samorządy i instytucje, których projekty znalazły się na liście rezerwowej ZPORR, ale z braku funduszy wówczas nie mogły zostać dofinansowane. Teraz otworzyła się przed nimi szansa. Było jednak jedno istotne ograniczenie: przyznane pieniądze trzeba wydać na realizację projektów do końca czerwca bieżącego roku. Niestety zdecydowana większość samorządów, których projekty były na listach rezerwowych (w tym i dwa projekty miasta Łomża) nie była w stanie zmieścić się w tym terminie.
W tej sytuacji zarząd województwa po dokonaniu rozpoznania potrzeb i możliwości samorządów zdecydował, że realizowane będą cztery projekty. Poza powiatem wysokomazowieckim, który  na drogi otrzyma 7,423 mln zł, pieniądze trafią jeszcze do Suwałk – (modernizacja systemu transportu publicznego miasta oraz gminy Suwałki – kwota dofinansowania 8.481 mln zł), Sejn (przebudowa drogi powiatowej nr 1159B od drogi nr 651 Szołtany – Puńsk – Wojtokiemie – kwota dofinansowania ze ZPORR 3,375 mln zł) i na Politechnikę Białostocką (Zintegrowany System Informatyczny PB – dofinansowanie 1,491 mln zł.)
Jak podkreśla Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, od października zarząd województwa uzyskał w sumie dodatkowe 84 mln zł z rezerw budżetu państwa i ministerstwa rozwoju regionalnego. Są wydawane nie tylko na inwestycje drogowe, ale też na budowę wodociągów, remonty placówek oświatowych i kulturalnych, zakupy aparatury medycznej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę