Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rolnicy rezygnują z unijnych pieniędzy

Co dziesiąty rolnik z województwa podlaskiego zrezygnował z unijnych dotacji na modernizację gospodarstwa, mimo że jego wniosek został przyjęty - poinformował szef podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Walenty Korycki. Z ponad ponad 1,5 tys. rolników, których wnioski zostały zaakceptowane z inwestycji zrezygnowało już 151. Jednym z powodów rezygnacji jest zbyt długi okres oczekiwania na pieniądze.

Przypomnijmy wnioski o unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych były przyjmowane w listopadzie 2007 r. Wówczas rolnicy z wnioskami w kolejkę stanęli na tydzień przed formalnym rozpoczęciem ich przyjmowania, bo obowiązywała zasada kto pierwszy ten lepszy. Choć od tego czasu minął już ponad rok ARiMR podpisała dotychczas z rolnikami 60 proc. umów.  Walenty Korycki dyrektor podlaskiego oddziału Agencji tłumaczył, że cała procedura związana z wnioskami na modernizację gospodarstw rolnych trwała tak długo, ponieważ początkowo Agencja miała jedynie akredytację na przyjmowanie wniosków. Akredytację na dalszą ich obsługę otrzymała dopiero w sierpniu 2008 roku, a we wrześniu gotowy był system informatyczny.
Do tej pory pieniądze - łącznie 4 mln zł - dostało 36 podlaskich rolników, 167 kolejnych złożyło wnioski o płatności na sumę 21,8 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę