Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane

Główne zdjęcie
Budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

Po latach oczekiwań budynek Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży (przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej) ma szansę na remont. Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował do realizacji zgłoszony przez władze miasta projekt modernizacji i adaptacji na potrzeby muzeum budynku po dawnej SP nr 6. Wartość projektu wynosi 5,183 mln zł, a z funduszy unijnych w ramach RPO na ten cel ma iść 3,887 mln zł.


Projekt dotyczący adaptacji budynku muzeum jest jednym z pięciu zaakceptowanych do dofinansowania z funduszy unijnych przez zarząd województwa. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działanie 6.3 czyli Rozwój infrastruktury z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego.
Poza projektem zgłoszonym przez władze Łomży „z naszych” do realizacji zarząd województwa wybrał także  projekt Grajewa dotyczący przebudowy zabytkowego budynku po straży pożarnej na cele kulturalno – społeczne (wartość tego zadania to 1,164 mln zł, a dofinansowanie z RPO wyniesie 756 tysięcy zł) i zgłoszony przez parafię w Niedźwiadnej – projekt dotyczący restauracji XVI-wiecznego kościoła (wartość 2,156 mln zł, dofinansowanie 1,603 mln zł).

Poza tym w ramach tego samego działa z funduszy RPO ma być dofinansowana także budowa Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku (ogólna wartość projektu wynosi ponad 9 milionów złotych, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to przeszło 6,8 mln zł) i remont i modernizacja budynku muzeum przy ul. Kościuszki 81 w Suwałkach wraz z przyległym terenem (wartość projektu to 10,350 mln zł, dofinansowanie 7,431 mln zł)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę