Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Tłoczno na ulicach Łomży...

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie Alei Legionów z ul. Sikorskiego

Dwie osoby zabite i aż 93 ranne – to tragiczny bilans ubiegłego roku na ulicach Łomży. Najbardziej niebezpieczną ulicą w mieście jest Aleja Legionów. Przez cały ubiegły rok wydarzyło się na niej aż 15 wypadków i 205 kolizji. Jak wynika z danych wieloletnich w mieście powoli spada liczna wypadków, ale wzrasta kolizji drogowych. Obserwowany jest także znaczny wzrost natężenia ruchu na ulicach, co związane jest z znaczącym wzrostem liczby zarejestrowanych pojazdów. Wzrost liczby pojazdów w stosunku do roku 2006 wyniósł 26%.

Liczby zdarzeń drogowych w latach 1988 - 2008 i tendencje zmian
Liczby zdarzeń drogowych w latach 1988 - 2008 i tendencje zmian

„Najbardziej niebezpiecznymi miejscami są skrzyżowania, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń, w których obrażenia odnosi największa liczba osób” – czytamy w raporcie opracowanym przez Andrzeja Karwowskiego naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. - „Obecnie, po przebudowie najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań i po zmianach w organizacji ruchu, nie można wskazać skrzyżowań szczególnie niebezpiecznych. Największy wzrost liczby wypadków w roku 2008 wystąpił na skrzyżowaniach ul. Al. Legionów z ul. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego z ul. Wojska Polskiego. Skrzyżowania te są planowane do przebudowy” - czytamy w dokumencie opublikowanym na oficjalnej stronie ratusza.

Koncentracja wypadków i kolizji miała miejsce na podstawowych ciągach drogowych,
stanowiących główny szkielet transportowy miasta, tj na:
- Al. Legionów - 15 wypadków i 205 kolizji
- ul. Szosa Zambrowska - 1 wypadek i 23 kolizje
- ul. Piłsudskiego - 6 wypadków i 72 kolizje
- ul. Sikorskiego - 6 wypadków i 75 kolizje
- ul. Wojska Polskiego - 7 wypadków i 60 kolizji
- ul. Giełczyńska - 5 wypadków i 6 kolizji
- ul. Nowogrodzka - 1 wypadki i 17 kolizji
- ul. Zjazd - 3 wypadki i 34 kolizje
- ul. Zawadzka - 2 wypadki i 30 kolizje
- Plac Kościuszki - 0 wypadków i 26 kolizji
Jak wynika z danych udostepnionych przez ratusz w ostatnich latach następuje gwałtowny wzrost natężania ruchu drogowego w Łomży spowodowany znaczącym wzrostem liczby zarejestrowanych pojazdów. Jeszcze w 2002 roku na tysiąc mieszkańców Łomży zarejestrowanych było 240 samochodów. Cztery lata później, na koniec 2006 roku, wynosił on już 287, a teraz sięga aż 436 samochodów na tysiąc mieszkańców. W Łomży, według stanu na dzień 31.12.2008r, było zarejestrowanych 21265 samochodów osobowych, 4161 samochodów ciężarowych i 188 autobusów. Wzrost liczby pojazdów w stosunku do roku 2006 wyniósł 26%.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę