Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Grypa szaleje...

Łomża i okolice, oraz powiat wysokomazowiecki to najbardziej zagrypione rejony województwa podlaskiego. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku wynika, że w styczniu zanotowano tu łącznie blisko 2800 przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę.


Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego zanotowano 1425 przypadków grypy i chorób grypopodobnych. Niewiele mniej– ponad 1357 – takich zachorowań odnotowano na terenie powiatu wysokomazowieckiego. To grupo ponad połowa wszystkich grypowych zachorowań zgłoszonych w styczniu do sanepidu. Jak podaje Andrzej Jarosz rzecznik prasowy WSSE w Białymstoku od 1 do 31 stycznia 2009 roku zgłoszono do tej placówki 5544 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę.  W 49 przypadkach choroba miała tak ciężki przebieg, że chore osoby musiano skierować do szpitali.
Ciekawostką jest to, że grypa choć „dziesiątkuje” mieszkańców okolic Łomży i Wysokiego Mazowieckiego, niemal nie występuje w Zambrowie. Z danych WSSE w Białymstoku wynika, że przez cały styczeń odnotowano tu tylko dwa przypadki takich zachorowań.

Liczba zgłoszonych do WSSE w Białymstoku zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w poszczególnych powiatach w styczniu 2009 roku:
Łomża – 1425
Wysokie Mazowieckie – 1357
Suwałki – 679
Białystok – 540
Kolno – 424
Grajewo – 333
Sokółka – 312
Siemiatycze – 200
Augustów – 156
Hajnówka 58
Sejny – 41
Mońki – 17
Zambrów - 2


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę