Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

W policji kto żyw na emeryturę

Kolejka policjantów chętnych po emeryturę może być nawet trzy razy dłuższa niż zwykle – alarmuje Gazeta Wyborcza. Wszystko za sprawą planowanej przez rząd zmiany systemu emerytalnego mundurowych. Na razie w województwie podlaskim złożonych jest 200 wniosków od przyszłych emerytów...

Obecnie policjantowi - ale też strażakowi, strażnikowi granicznemu czy agentowi służb specjalnych - prawa emerytalne przysługują po odsłużeniu 15 lat. Wtedy mogą liczyć na 40 proc. ostatniej swojej pensji. Rządowe plany mówią zaś o tym, że odejście na wcześniejszą emeryturę będzie możliwe dopiero po przepracowaniu 25 lat. Świadczenie wtedy wynosiłoby 80 proc. średniej pensji z ostatnich trzech lat. Reforma obejmie wszystkich, którzy mundur założyli po 1 stycznia 1999 r.
Choć szczegóły ustaleń mają być jeszcze konsultowane z mundurowymi, to podaje się już termin wprowadzenia reformy - 1 stycznia 2010 r.
Jak pisze „Gazeta” policjanci nie wierzą, że rząd wprowadzi zmiany, które poprawią ich sytuację. Dlatego kto może, ucieka ze służby. Kto złoży papiery do lutego, załapie się na zapowiedzianą w tym roku podwyżkę emerytur. Na razie złożonych jest 200 wniosków od przyszłych emerytów (w województwie służy niecałe 3 tys. policjantów, jest ok. 150 wakatów). Jak dowiedziała się „Gazeta” odchodzi sporo osób z dużym doświadczeniem i z ważnych stanowisk m.in. czterech komendantów powiatowych i kluczowi naczelnicy oraz ich zastępcy w różnych komendach.

zobacz: W policji kto żyw na emeryturę - Gazeta Wyborcza Białystok
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę