Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Czekają na 1%

Główne zdjęcie
Porównanie kwoty faktycznie dokonanych darowizn na rzecz OPP w stosunku do kwoty możliwej do przekazania (rozliczenie podatkowe za 2007 rok)

Trawa kampania rozliczenia się z podatku dochodowego za 2008 roku i związana z tym kampania walki o 1% prowadzona przez Organizacje Pożytku Publicznego. Z danych Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że jest o co kruszyć kopię. Gdyby każdy rozliczający się podatnik z województwa podlaskiego w ubiegłym roku przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby ponad 10 mln zł. Niestety nie wszyscy skorzystali z tej możliwości, a w efekcie czego do organizacji trafiło „tylko” nieco ponad 7 mln zł.


Największy odsetek możliwej do przekazania kwoty trafił do OPP od podatników rozliczających się w urzędach skarbowych w Białymstoku oraz Zambrowie. Stąd przekazano takim organizacjom ponad 74% możliwych środków. Najmniejsza hojnością  wykazali się podatnicy rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Kolnie, gdzie współczynnik ten wyniósł jedynie 53,6 proc.

Odrębną kwestią jest to, ile z pieniędzy przekazanych trafiło do organizacji pożytku publicznego mających swoje siedziby w województwie podlaskim. Z wyliczeń przeprowadzonych przez Izbę Skarbową w Białymstoku wynika, iż z ogólne przekazanej kwoty 7.064.856 zł, w województwie podlaskim „zostało” 4.467.519 zł, czyli 63,24 proc.
Największymi „lokalnymi patriotami” okazali się podatnicy Urzędu Skarbowego w Grajewie - aż 74,42 proc. ich darowizn pozostało w województwie podlaskim. Z „1%” mieszkańców Łomży i powiatu w regionie zostało 374.543 zł czyli nieco ponad 66% z pieniędzy przekazanych OPP.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę