Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Pomoc dla poszkodowanych przez ubiegłoroczne nawałnice

Mieszkańcy 30 gmin województwa podlaskiego, przez które w sierpniu 2008 r. przeszły gwałtowne burze, otrzymali w różnej formie ponad 12,5 mln zł pomocy – podano na konferencji w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Niszczące nawałnice przeszły nad regionem w nocy z 16 na 17 sierpnia (pow. wysokomazowiecki i zambrowski) oraz 20 sierpnia (pow. grajewski) 2008 roku. Silny wiatr spowodował straty w blisko 600 gospodarstwach - i tyle – jak podkreślono - otrzymało pomoc.


Największe straty powstały w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim. Wskutek wichury w pierwszym z nich uszkodzone zostały 32 domy i 54 budynki gospodarcze, a w drugim 25 domów i 30 budynków gospodarczych.
Łącznie straty po nawałnicach w 30 gminach przez które one przeszły oszacowano na 13,2 mln zł.
Największe – na ponad 9,3 mln zł - zanotowano w budynkach gospodarczych, maszynach, uprawach i inwentarzu. Ponad 2 mln zł to straty w drzewostanie -  zniszczonych zostało 140 ha lasów. Na trzecim miejscu pod względem kosztów były straty w budynkach mieszkalnych, które oszacowano na 1,8 mln zł. Te straty w 100% zostały rolnikom zrekompensowane z budżetu państwa. Poza tym do poszkodowanych rolników trafiło ponad 10,6 mln zł i dodatkowe 150 tys. zł na pomoc dzieciom.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę