Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Ferie z tańcem, śpiewem, plastyką i literaturą

Dzieci i nastolatki, które nie wyjechały w góry czy na zimowisko, mogą wybrać się na bezpłatne zajęcia do Miejskiego Domu Kultury DŚT, Galerii Pod Arkadami lub biblioteki dziecięcej. A rodzice mogą pociechę zachęcić, aby nie zmarnowała przed telewizorem lub monitorem czasu na twórczy odpoczynek i rozwój artystyczny.

Otwarte warsztaty taneczne hip-hop/new style będą odbywały się pod kierunkiem utalentowanej instruktorki Beaty Kisiel od poniedziałku do piątku, 26 – 30 stycznia, w godz. 10 – 12. W tych samych dniach i godzinach również w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3, na zajęciach tanecznych z mistrzem świata w breakdance 2005 Markiem Kisielem spotykają się miłośnicy przysłowiowego tańca-połamańca.
Zajęcia wokalne „Śpiewamy przeboje” poprowadzi w MDK-DŚT natchniony wizjoner estrady Bernard Karwowski - także od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 12 (w drugim tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku). Instruktor zaprasza wszystkich chętnych, zwłaszcza tych, którzy chcą spróbować sił w najnowszym projekcie prowadzonego przez siebie Studia Piosenki PopArt. Znana z kilkunastu premier grupa poszukuje 8-12 latków, chcących śpiewać, m.in., przeboje Backstreet Boys i Spice Girls.
Prowadząca rozśpiewane grupy dziewcząt entuzjastyczna Magda Sinoff będzie poszukiwać talentów na otwartych zajęciach wokalnych w drugim tygodniu ferii od poniedziałku do piątku, 2 – 6 lutego, w godz. 12 – 14.
Z kolei wszechstronna artystycznie Anna Bureś będzie czekała na chętnych chwycić za kredki czy pędzel we wtorki i czwartki w godz. 11 – 13 w pracowni plastycznej MDK-DŚT przy ul. Dmowskiego 2 c.
Do Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku na konsultacje dla osób piszących wiersze i opowiadania zaprasza Barbara Chojnowska, od lat z pasją zajmująca się ruchem literackim, recytatorskim i teatralnym. Uczestnicy i adepci Klubu Młodego Literata spotykają się we wtorek 27 stycznia i w czwartek 29 stycznia w godz 11 – 13.
Wolontariusze Centrum Katolickiego przy parafii pw. Krzyża Św. (ul. Zawadzka 55) będą od poniedziałku do piątku w oba tygodnie ferii od godz. 10 do 15 prowadzić zajęcia taneczne, wokalne i plastyczne. Zapraszają wszystkich szukających wesołej i mądrej zabawy. Spotkania zacznie i zakończy wspólna modlitwą. Centrum Katolickie ma otwarte podwoje również w godz. 15 – 19 dla chcących, na przykład, pograć w tenisa stołowego.   
Ciekawe zajęcia z myślą o uczniach szkół podstawowych przygotował oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Czeka na nie od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 14 mnóstwo gier i zabaw integracyjnych i edukacyjnych, m.in. „poszedł Jarek na jarmarek”, „hipnotyzer”, „zgadnij, co to jest?”, „głuchy telefon oraz hej, listonoszu! Uczestników ferii w bibliotece przy ul. 3 Maja 6 a czekają także spotkania z dziennikarzem i księgarzem, wycieczki do ciekawych miejsc w Łomży, spektakle teatralne i seans filmowy.
Fila nr 4 MBP przy ul. Spółdzielczej 31 zaprasza wszystkich chętnych do udziału w quizie literackim, grach i zabawach integracyjnych, m.in.: „uliczka przyjaźni”, „sąsiedzi”, w konkursie plastycznym „Baśniowi bohaterowie”, głośnym czytaniu, a także do wysłuchania pogadanki „Wokół baśni  Braci Grimm”.  Spotkania odbędą się we wtorki i piątki feryjne w godz. 12 – 14. Jak wszystkie propozycje przedstawione tutaj, zajęcia są bezpłatne. Wystarczy chcieć spędzać wolny czas przyjemnie i wartościowo. Zresztą sami pomyślcie – telewizję i komputer macie na co dzień. Warto od nich odpocząć!
Mirosław R. Derewońko

PS. Jeśli chcą Państwo w ferie zaprosić na zajęcia dzieci i młodzież, prosimy o informację: 086 2190 700 lub biuro@4lomza.pl   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę