Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Zostawcie nam delegaturę...

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

List otwarty w obronie łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wystosował poseł Lech Antoni Kołakowski do wojewody podlaskiego Macieja Żywno. Jak podkreślił poseł pracownicy jego biura sprawdzili jak wygląda sytuacja w innych województwach i okazało się, że delegatury chcą likwidować tylko w Podlaskim. „Apelujemy i prosimy o zaprzestanie działań likwidacyjnych” – brzmi jedno ze zdań listu, pod którym właśnie rozpoczęto zbieranie podpisów mieszkańców Łomży i regionu. - Jak zbierzemy odpowiednia liczbę podpisów osobiście zawiozę list do wojewody – mówi poseł Kołakowski.

Poseł Lech Antoni Kołakowski podpisuje list
Poseł Lech Antoni Kołakowski podpisuje list
W liście otwartym do wojewody poseł Kołakowski podkreśla, że „zamierzenia Pana Wojewody o pozostawieniu tylko działów infrastruktury i geodezji oraz przekazanie wydziału paszportów do starostwa, bez wątpienia mają na celu całkowitą likwidację delegatury. (…) Byłby to ostatni etap likwidacji pozostałości dawnego Województwa Łomżyńskiego.”
Poseł przypomina, że uchwalona w grudniu przez Sejm ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie z mocy prawa nie likwiduje delegatur urzędów wojewódzkich, a wojewodowie w innych województwach mają zamiar pozostawić delegatury dostosowując je do wymogów nowej ustawy. „Najbliższym dla nas przykładem jest delegatura w Ostrołęce – 50 etatów (ponad 54 tys mieszkańców) włączona do Województwa Mazowieckiego nie ulega likwidacji, a jest umacniana. Delegatura w Łomży – 36 etatów (ponad 64 tys mieszkańców) włączona do województwa Podlaskiego jest traktowana jako balast, którego należy się jak najszybciej pozbyć” - brzmi kolejny fragment listu otwartego.
Poseł list podpisał dziś przed południem. Jednocześnie ruszyła akcja zbierania pod nim podpisów mieszkańców Łomży i regionu. List otwarty do Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno można podpisywać w biurze poselskim przy u. Dwornej 47.

Chcą zabrać nam ARiMR?
Posła zaniepokoiła także propozycja przekazania biurowca przy ul. Nowej 2 (po urzędzie wojewódzkim) powiatowi łomżyńskiemu. Jak twierdzi Kołakowski byłoby to niecelowe, bo starostwu taki budynek nie jest potrzebny, a koszty jego utrzymania mógłyby pogrążyć budżet powiatu ziemskiego. W jego ocenie budynek powinien pozostać w gestii administracji rządowej, a wojewoda jak chcę się go pozbyć to powinien przekazać go Ministerstwu Rolnictwa, by to oddało go na własność  Podlaskiemu Oddziałowi Regionalnemu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, aby tak jak Okręgową Komisję Egzaminacyjną budynkiem „Drzewnej”, na stałe przywiązać go do miasta.

zobacz: Likwidacji nie będzie!(?) - Oświadczenie w sprawie reorganizacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę