Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jest bezpiecznie...

Główne zdjęcie
Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży

Łomża jest bezpiecznym miastem, a na dodatek ten stan nam się poprawia wynika z danych Prokuratury Rejonowej w Łomży. Przez cały ubiegły rok wpłynęło do niej 3440 spraw, to o około 400 mniej niż w rok wcześniej. Najwięcej pracy nasi prokuratorzy mieli z pijanymi kierowcami. W 2008 roku prowadzili aż 398 spraw w których bohaterami byli kierowcy złapani gdy jechali z ponad 0.5 promila alkoholu we krwi.

Z podsumowania 2008 roku dokonanego w Prokuraturze Rejonowej w Łomży wynika, że przez cały 2008 rok nasi prokuratorzy do sądu wysłali 1880 aktów oskarżenia, czym poprawili efektywność swojej pracy w porównaniu z 2007 rokiem o około 10% - chwalił pracę swoich prokuratorów Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży podczas konferencji prasowej podsumowującej kolejny rok pracy. Spośród objętych aktami oskarżenia 1161 osób sąd uniewinnił tylko 18 osób, a w pozostałych sprawach (za wyjątkiem czterech zwróconych do uzupełnienia) uznał, że osoby oskarżone dopuściły się popełnienia przestępstw. Najwięcej spraw dotyczyło prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu – 398 – przy czym prokuratorzy zajmują się sprawa jeśli kierowca ma wynik powyżej 0,5 promila. Stosunkowo dużo w ubiegłym roku było gróźb karalnych – 357 i przestępstw przeciwko mieniu – 314.
 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę