Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chciał je przegłodzić, aby apetyt wrócił

W gospodarstwie w gminie Radziłów policjanci odnaleźli padnięte dwie jałówki, byka i prosię. Pijany 57-latek - właściciel zwierząt tłumaczył, że chciał je przegłodzić, aby wrócił im apetyt. Za znęcanie się nad zwierzętami mężczyźnie grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do roku.

Policjanci o padniętych zwierzętach dowiedzieli się od zaniepokojonego mieszkańca wsi... Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że właściciel na tej posesji przetrzymuje padnięty inwentarz. W oborze na terenie gospodarstwa policjanci odnaleźli martwe zwierzęta - dwie jałówki, byka i prosię. Wszystkie padły przed kilkoma dniami. 57-letni właściciel twierdził, że stało się tak za sprawą „braku apetytu, po kwaśnym żarciu”. Tłumaczył się, że w chłodniejsze dni karmił je śrutą i rozmoczonym chlebem, ale one po kilku dniach nie chciały tego jeść. Dlatego też chciał je przegłodzić, aby – jak mówił – apetyt im wrócił. O zdarzeniu został powiadomiony powiatowy inspektor weterynarii.

Dotychczasowe ustalenia wykluczyły chorobę zakaźną zwierząt, a wstępnie określona przyczyna zgonu to wyziębienie i wygłodzenie zwierząt. Badanie wykazało, że gospodarz był pijany. Miał 2 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę