Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze dla nielicznych

Tylko 11 projektów, z 60 pozytywnie ocenionych, otrzyma wsparcie w ramach działania 6.1 - Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W piątek zarząd województwa podlaskiego podzielił na ten cel ponad 22 mln zł. Wśród szczęśliwców są cztery „nasze” samorządy: Turośl, powiat wysokomazowiecki, gmina Grajewo i Sokoły. Wsparcia nie otrzymało natomiast miasto Łomża, które na modernizację i rozbudowę pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10, z RPO chciało pozyskać 7 mln 740 tys zł.

Turośl z dotacji w ramach działania 6.1 RPOWP chce adaptować na cele dydaktyczno-wychowawcze poddasze miejscowego gimnazjum. Powiat wysokomazowiecki otrzymał wsparcie na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. Gmina Grajewo z pomocą unijną zbuduje salę sportową przy Szkole Podstawowej w Białaszewie, a Sokoły zmodernizują budynek po byłej szkole podstawowej w Perkach Karpiach na potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego. Na realizację tych wszystkich inwestycji samorządy ze środków RPO pozyskały niemal 6 mln zł.

Niestety wśród docenionych nie znalazł się projekt modernizacji basenu przy SP nr 10 złożony przez samorząd Łomży. Po ocenie merytorycznej dokonanej przez panel ekspertów znalazł się on dopiero na 45 miejscu listy rankingowej... Niemniej jak podkreśla Łukasz Czech z łomżyńskiegfo ratusza o ostatecznym miejscu na liście rankingowej wniosków złożonych do RPO WP w ramach działania 6.1. Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji, nie decydowała tylko ich jakość merytoryczna.
- Niestety, wniosek Miasta Łomża, w przeciwieństwie do wniosków złożonych przez gminy wiejskie i miejsko – wiejskie, nie mógł liczyć na priorytetowe traktowanie - podaje Czech. - Projekty realizowane na obszarach wiejskich otrzymywały dodatkowe punkty rankingowe z tego tytułu. Ponadto pod ocenę brane były również kryteria podmiotowe dotyczące szkoły przy której inwestycja jest realizowana, jak np. zajęcia pozalekcyjne czy udział uczniów placówki o olimpiadach i konkursach. Dodatkowe punkty otrzymywały również wnioski dotyczące nowopowstających obiektów. Basen przy Szkole Podstawowej nr 10 jest zaś obiektem remontowanym - wyjaśnia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę