Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

„Się ma serce, się z niego korzysta...”

- Życzmy sobie wszyscy wspaniałej pogody, dobrych humorów i puszek pełnych pieniędzy na sprzęt do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci – zachęca Krzysztof Pyczot, na co dzień prowadzący 59. Łomżyńską Drużynę Harcerską Ptaki Ptakom, a w niedzielę, 11 grudnia głównodowodzący Łomżyńskiego Sztabu XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz sztab przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zamiast biernie śledzić w telewizji, co przygotowali inni w Polsce i na świecie, sprawdźcie, co się dzieje u nas na miejscu. Bo jak mawia od początku grania „do końca świata i o jeden dzień dłużej” niezmordowany Jurek Owsiak: „Oj, będzie się działo”!

XVII Finał WOŚP miał już swoje preludium w czwartek, 8 grudnia A.D. 2008. Największe zespoły szkół, czyli  „Mechaniak” i „Weta” zorganizowały megadyskoteki, z których wpływy zasilą konto zbiórki pieniędzy dla chorych na raka dzieci.
W piątek, 9 grudnia, na koncerty od godz. 18 zaprasza Klub Bonar w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Wystąpią łomżyńskie zespoły mocnego uderzenia, m.in., Holy Water, KENAI i DNA. Pierwsza grupa zagra głównie słynne covery rockowe, druga trochę coverów i utworów własnych w klimacie alternatywnym, a trzecia rozgości się w hard rocku. Wejściówki po minimum 5 zł zostaną przekazane WOŚP.
Niedziela XVII Finału najwcześniej zacznie się dla ok. 100 wolontariuszy, którzy będą kwestować na placach i ulicach miasta od godz. 8 do godz. 16. Sztab WOŚP obrał za siedzibę Hufiec Łomża ZHP przy ul. Polowej 11 a i tam kroki powinni kierować wszyscy, którzy chcą w jakikolwiek sposób włączyć się do akcji lub poczuć łomżyński klimat „letniej zadymy w środku zimy”.
Od godz. 9 do 16 najweselej będzie w sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Nowej 2. Scenę zajmą tym razem jednak nie kameraliści, tylko przedszkolacy. Zaśpiewają w programie „Od przedszkola do Opola”. Uchylimy chyba nie za dużo rąbka tajemnicy, że najmłodszy uczestnik będzie mieć latek trzy, a najstarszy – 76! W tym samym czasie łomżyńscy plastycy za datek na WOŚP namalują chętnym gościom koncertu portrety. Ponadto w foyer sali można spodziewać się pokazów ratownictwa medycznego i konkursów nie z tej ziemi.
O godz. 9.30 tradycyjnie ruszy w trasę WOŚP-owy „wesoły autobus” ze św. Mikołajem i konkursami z nagrodami. Będzie nim można przejechać się dla fantazji i na pamiątkę z całą rodziną po mieście oraz dojechać do schroniska dla bezdomnych psów Arka, żeby na własne oczy przekonać się, jak lichy los spotyka najwierniejszych przyjaciół człowieka. A może dobry los zdarzy, że ktoś adoptuje psiaka...? „Wesoły autobus” będzie także podjeżdżał do oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja. Tam mali i starsi podróżnicy, m.in., zobaczą siebie na filmie, nakręconym w trakcie przejażdżki.
Zwolennicy silnych wrażeń sportowych powinni wybrać się o godz. 13 do hali sportowej przy ul. Księżnej Anny. Czekają ich emocje w trakcie kibicowania siatkarzom drużyn mundurowych: policjantów i strażaków. Jak zwykle na imprezach WOŚP nie zabraknie konkursów i niespodzianek.
Dużo z nich przytrafić się może także tym, którzy w godz. 9-14 odwiedzą w niedzielę lodowisko miejskie na pl. Niepodległości. Wstęp będzie „bezpłatny”, ale za datek do puszki WOŚP. Na zapalonych łyżwiarzy i ich kibiców czeka lodowa dyskoteka, pokazy tańca klasycznego, a nawet... polonez Ogińskiego!
Przedostatnim muzycznym akcentem XVII Finału w Łomży będą koncerty o godz. 18 w Klubie Bonar MDK-DŚT. Dadzą czadu hiphopowa formacja Awangarda Słów Wyzwolonych oraz grupy KENAI i DNA. Pojawi się także gwiazda ciut starszego pokolenia Stanisław Wiszowaty, który ok. godz. 19 przypomni przeboje Czerwonych Gitar.
Na koniec jednoczące wolontariuszy i darczyńców WOŚP Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków w Parku im. Jana Pawła II. Po raz pierwszy w historii łomżyńskich finałów idea bezinteresownej pomocy ludziom złączona została z myślą papieską, że człowiek jest tyle wart, ile potrafi ofiarować drugiemu. Światełko zacznie się ok. godz. 20, a jego swoistą kulminacją może okazać się niepowtarzalny występ solo Szefa Sztabu w niecodziennym repertuarze.
Elżbieta Adamiak kilka lat temu w Łomży śpiewała:
„Siema, siema, siema!
Się ma serce, się z niego korzysta;
Bo jest gdzieś w każdym z nas
Taka przystań...”
Prawda, że jest...?

Mirosław R. Derewońko      

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę