Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Ubywa nas na potęgę

Główne zdjęcie
fot. archiwum

O ile w ostatnich latach XX wieku populacja mieszkańców Łomży zbliżała się do 65 tysięcy, teraz jest już nas znacznie mniej. W rejestrach Urzędu Stanu Cywilnego w pierwszych dniach stycznia 2009 roku figurowało tylko 61870 osób. Na dodatek do tej pory ponad 2200 osób zameldowanych w Łomży nie wymieniło starych książeczkowych dowodów osobistych na nowe plastikowe, mimo że tamte już dawno straciły ważność...

W 1999 roku według oficjalnych danych w Łomży zameldowanych było 64 915 osób. To był rok przełomowy. Od tego czasu Łomża przestała być stolicą województwa, i do tego czasu  rosła liczba jej mieszkańców.  Niestety czym dalej od tego przełomu tym mniej osób w Łomży pozostaje. W 2000 roku łomżan było już mniej niż 64 tysiące. Na początku 2008 roku było nas jeszcze powyżej 62 tys, a teraz pozostało już tylko 61870 osób. Ta perspektywa może być jeszcze gorsza gdy odliczymy ponad 2200 łomżan, którzy mimo ciążącego na nich obowiązku nie wymienili starych – już dziś nieważnych dowodów osobistych na nowe. Nawet w ratuszu przyznają, że najprawdopodobniej większość tych osób nie mieszka już nie tylko w Łomży, ale nawet w Polsce...

Na pocieszenie można podać fakt, że w ostatnich latach zauważanych jest wyraźny wzrost urodzeń w Łomży.  W ubiegłym roku USC w Łomży zarejestrował 1506 urodzeń, wobec  1428 w 2007 roku i 1356 w 2006 roku. Wypada dodać jednak, że w łomżyńskim USC rejestrowane są wszystkie dzieci które urodziły się na terenie miasta (czytaj w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży) nawet jeśli ich rodzice mieszkają w poza Łomżą... w Nowogrodzie, Stawiskach czy Wiźnie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę