Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Żywność pod kontrolą...

Większość produktów mięsnych wyprodukowanych z wieprzowiny pochodzącej z Irlandii, w próbkach, których stwierdzono przekroczenia dopuszczalnego limitu dioksyn i dioksynopochodnych bifenyli została już wycofana z rynku i jest niedostępna dla klientów – poinformowała dr n. med. Alicja Gabrylewska Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku.

Jak zapewnia dr Gabrylewska Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. podlaskiego prowadzi stały nadzór nad wycofywaniem z podlaskiego rynku produktów mięsnych wyprodukowanych z ze skażonego dioksynami surowca wieprzowego pochodzącego z Irlandii.  Listy dystrybucyjne zakwestionowanych produktów, które trafiły do obrotu handlowego na terenie województwa podlaskiego są na bieżąco przekazywane właściwym miejscowo ze względu na siedzibę sklepu/hurtowni Państwowym Powiatowym Inspektorom Sanitarnym nadzorującym poszczególne placówki obrotu. Według posiadanych i spływających na bieżąco informacji większość kwestionowanych produktów żywnościowych została już wycofana z rynku  i jest niedostępna dla klientów – zapewnia w specjalnym komunikacie Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę