Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

2008 rok w działaniach łomżyńskich strażaków

Główne zdjęcie
Zegar zdarzeń za 2008 rok

W 2008 roku strażacy z Łomży wyruszali do różnego rodzaju zdarzeń średnio co 8 godzin i 13 minut. Łącznie przez 12 miesięcy ubiegłego roku było ich 1070. Tylko 40% z nich to były pożary. Zdecydowanie częściej występowały tzw. miejscowe zagrożenia. Z danych PSP w Łomży wynika, że najbardziej niebezpiecznym miesiącem ubiegłego roku był sierpień. Wówczas na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego strażacy musieli interweniować łącznie 190 razy. W listopadzie odnotowano tylko 53 zdarzenia.

Ponad połowa wszystkich interwencji strażaków dotyczyła zdarzeń które powstawały na terenie miasta Łomża. W 2008 roku w mieście wybuchło 269 pożarów i doliczono się 279 miejscowych zagrożeń. Na drugim miejscu pod względem zagrożenia plasuje się gmina Piątnica, w której odnotowano 43 pożary i 62 miejscowe zagrożenia. Najbardziej bezpiecznymi gminami w regionie Łomży są: Przytuły (7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń) i Zbójna (9 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń).
Z danych strażaków wynika także, że 13 dni, 1 godzinę i 43 minuty zgłaszano im fałszywe zawiadomienie o niebezpieczeństwie. Takich fałszywych alarmów przez cały 2008 rok było 28.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę