Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Do czterech razy sztuka...

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać stadion po modernizacji

Po raz trzeci ratusz przesuną termin otwarcia ofert w przetargu na drugi etap modernizacji miejskiego stadionu przy ul. Zjazd w Łomży. Ogłoszony w połowie października przetarg, według najnowszych ustaleń ma się zakończyć 23 stycznia 2009 roku. Dodać wypada, że przed dwoma tygodniami z zakresu robót które miał wykonać wybrany w przetargu wykonawca wykreślono punkt dotyczący zaprojektowania i wykonania boiska ze sztuczna nawierzchnią. Niemniej jak tłumaczył zastępca prezydenta ds. inwestycji Marcin Sroczyński skreślenie tego punktu nie oznacza, że miasto z budowy boiska zrezygnowało.

Treningowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią ma powstać na placu pomiędzy WORD-em a  MPWiK-iem po przeciwnej względem stadionu stronie ulicy Zjazd. Zgodnie z wytłumaczeniem wiceprezydenta Sroczyńskiego punkt dotyczący jego budowy wykreślono ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, bo to właśnie m.in. to boisko było przedmiotem wielu pytań oferentów, które opóźniały ostateczne rozstrzygnięcie przetargu. Prezydent jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zapewniał że z samej budowy boiska ze sztuczna nawierzchnią miasto nie rezygnuje i obiecuje, że niebawem zostanie ogłoszony oddzielny przetarg na to zadanie. Warto dodać, że wraz z wykreśleniem z pierwotnego SIWZ zapisów o sztucznym boisku dodano tam zapis o możliwości udzielania zamówień uzupełniających do 50%, oraz ograniczono przedmiot zamówienia w branży elektrycznej i sanitarnej do adaptacji istniejącej dokumentacji do nowych przepisów i zmniejszenia kosztów eksploatacji obiektu.
Tymczasem wczoraj ratusz po raz trzeci przesunął termin otwarcia ofert w tym przetargu, a decyzję tłumaczy tak jak poprzednio: „licznymi zapytaniami do SIWZ” oraz „prośbami Oferentów”. Nowy termin wyznaczono na 23 stycznia 2009 roku godzina 11.30.   
 
Przypomnijmy, że przedsięwzięcie o nazwie „Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży – II etap” dotyczy dokończenia zaczętego w 2006 roku remontu stadionu przy ulicy Zjazd. Obejmuje ono budowę zachodniej - zadaszonej trybun głównych na ok. 1760 miejsc, 3-kondygnacyjnego budynku obsługi zawodów z pomieszczeniami zaplecza, a także dwóch kortów tenisowych z trybunami, bieżni głównej i treningowej, skoczni i rzutni. Wszystko ma być gotowe do 15 grudnia 2010 roku. Do sfinansowania modernizacji łomżyńskiego stadionu dorzuci się Unia Europejska w ramach RPOWP 2007-2013. Na modernizację stadionu – którą wstępnie wyceniono na 22 mln zł - miasto ma otrzymać 11 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę