Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

15 tysięcy

Do noworocznych życzeń pomyślności dołączam podziękowanie za półroczne wspólne przyglądanie się z bliska skarbom Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży. W/g licznika, 33 odcinki odwiedzano 15 tys. razy. Szczególnym zainteresowaniem obdarzono archeologię, np. toporek neolityczny: 670 wizyt, oraz zasłużonych dla Muzeum przedstawicieli rodu Chętników: każdy odcinek ponad pół tysiąca odsłon. Szkoda, że do obejrzenia na wystawach jest tylko część ogromnych zbiorów: archeologii, numizmatyki, historii, bursztynu, etnografii, sztuki i rzemiosła artystycznego... Muzealnik jest szczęściarzem, bo może dotknąć świadków historii - tysięcy eksponatów niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Napełnianie skrzyń skarbami nie było łatwe - o tej części Mazowsza mówiono „biała plama” na mapie archeologicznej kraju. Gdy sam zaczynałem 40 lat temu przygodę z zabytkami, niewielki personel działał  jeszcze w warunkach pionierskich i nie było dziwne, że archeolog zajmował się etnografią. Zanim kupiliśmy służbowy samochód bywało, że wędrowaliśmy przez Puszczę Kurpiowską pieszo, bo nie wszędzie docierały autobusy. Dziś już wirtualne możemy wędrować po Mazowszu Łomżyńskim i Kurpiowskim: może natkniemy się na zaskakujące historie wymagające cierpliwości detektywa i pasjonujące, często przypadkowe odkrycia - tym milsze, jeśli z udziałem przyjaciół Muzeum.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę