Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Płoną kominy...

Sezon grzewczy w pełni i pełne ręce roboty mają strażacy z regionu. Wszystko za sprawą niewłaściwie użytkowanych pieców i często zapomnianych kominów, w których zbierają się sadze. Tylko dzisiejszej nocy strażacy z Łomży dwukrotnie gasili płonące sadze w kominach. W jednym wypadku musieli nawet rozebrać część stropu budynku.

Płonące sadze w kominach mogą być bardzo niebezpieczne. Taki pożar grozi nie tylko zniszczeniem komina, wewnątrz którego powstaje bardzo wysoka temperatura, ale może doprowadzić do zapalenia się całego domu choćby przez iskry spadające na dach budynku.      Minionej nocy sadze płonęły w kominach domów w Śniadowie i Korytkach Leśnych gm. Miastkowo. W tym drugim przypadku, było o tyle niebezpiecznie, że komin znajdował się wewnątrz drewnianego domu. Strażacy chroniąc budynek przed zapaleniem musieli rozebrać część stropu, który bezpośrednio przylegał do komina.
 
Strażacy ostrzegają i przypominają, że użytkownicy obiektów zobowiązany jest do regularnego czyszczenia kominów. W przypadku pieców opalanych paliwem stałym – drewnem lub węglem – takie czyszczenie należy przeprowadzać cztery razy w roku. Rzadziej – dwa razy do roku – należy czyścić kominy jeżeli opalamy paliwem ciekłym lub gazowym.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę