Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: bialystok.tvp.pl

NFZ dzieli pieniądze na 2009 rok

Narodowy Fundusz Zdrowia dzieli pieniądze na leczenie w przyszłym roku. Już wiadomo - w Łomży i Suwałkach nie będzie pogotowia stomatologicznego. Nie będzie też dentystów w szkołach i wystarczających pieniędzy dla szpitali. Te, które kontrakty podpisały - obawiają się konieczności obniżania płac.

Na których gabinetach stomatologicznych zawiśnie szyld NFZ-etu - już wiadomo. Za kilka dni każdy będzie mógł to sprawdzić na stronach internetowych Funduszu. Ale już jest pewne. W Białymstoku takich gabinetów będzie mniej o około jedną czwartą. Jednak Fundusz zapewnia, że pacjenci tego nie odczują. - Ponieważ globalnie zakontraktowaliśmy większą liczbę punktów, a to znaczy więcej świadczeń stomatologicznych – mówi Adam Dębski z podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dwa pogotowia dentystyczne czynne całą dobę będą tylko w Białymstoku. W Suwałkach - zabrakło chętnych, w Łomży chętny był, ale za leczenie chciał więcej niż dawał Fundusz.

W białostockim szpitalu gruźliczym przyszłoroczna umowa na leczenie – to temat numer jeden. Ale Fundusz dał tyle - ile w całej Polsce – 51 złotych za punkt medyczny. Szpital, by utrzymać siebie i wcześniej przyznane pracownikom podwyżki potrzebuje o 5 złotych więcej. - Być może będzie konieczność wypowiedzenia tych podwyżek. Co będzie się działo z takim wypowiedzeniem – to wiadomo. To protesty i ogólne niezadowolenie – mówi Teresa Kamińska, dyrektor szpitala gruźliczego i chorób płuc w Białymstoku.

Większość szpitali w województwie podpisała kontrakty. Największe białostockie szpitale kliniczne rozmowy o pieniądzach z Funduszem mają jeszcze przed sobą. Liczą, że dostaną więcej pieniędzy niż przed rokiem.

Anna Łubian, Obiektyw

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę