Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Po „RUCH-u” w Łomży?

Główne zdjęcie
Spotkanie w biurze poselskim

Zarząd spółki „RUCH” chce połączyć swoje Zespoły w Łomży i Ostrołęce w jedno. Efektem tego byłaby likwidacja zespołu w Łomży, co zdaniem pracowników mogłoby skutkować utratą pracy nawet przez 21 osób tu pracujących i kilkunastu współpracujących z łomżyńskim zespołem. Związkowcy, którzy nie godzą się na likwidację, zapowiadają protesty. Popiera ich Rada Oddziału Łomża Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”, a poseł Lech Kołakowski zapowiada interwencje w ministerstwie skarbu.

 Do likwidacji Zespołu „RUCH” w Łomży miałoby dojść już od lutego 2009 roku. Zgodnie z obietnicami kierownictwa placówki większość pracowników zespołu z Łomży miałaby otrzymać propozycje pracy w Ostrołęce. Zarówno zapewnienia te, jak i perspektywa codziennego dojeżdżania do pracy po kilkadziesiąt kilometrów, nie satysfakcjonują pracowników, którzy są przekonani, że tym wszystkim stracą najwięcej.... Negatywną opinię do planów połączenia zespołów „RUCH” w Łomży i Ostrołęce wydała także Rada Pracowników „RUCH”, w opinii której „zmiana organizacji jest niecelowa z punktu widzenia kryterium rozwoju spółki”. Jak podkreślają jej członkowie „proponowana zmiana likwiduje jednostkę organizacyjną stymulującą obecność Spółki na lokalnym rynku”(...) W opinii Rady zmiany organizacyjne są potrzebne, jeżeli mają określony sens, przyniosą Spółce wymierne korzyści ekonomiczne i powodują umacniania (a co najmniej utrzymanie) pozycji na rynku. Rada stwierdza, że niestety tak się nie dzieje w związku z przeprowadzanymi zmianami organizacyjnymi”.
W obronę „RUCH-u” w Łomży włączyła się miejscowa Solidarność. Jej przewodniczący Henryk Piekarski już wystosował protest do Włodzimierza Białego prezes „RUCH” S.A  „Poprzez proponowaną „pseudo restrukturyzację” w naszej ocenie próbuje umożliwić się „komuś” przejęcie majątku i gruntów po istniejącym Zespole” – napisał działacz „Solidarności”. - „Te działania zakończą się nieuniknionymi zwolnieniami pracowników, dramatem dla 21 rodzin i pogorszeniu sytuacji dla kooperujących podmiotów” - podkreślił, przypominając, ze to jest już kolejna próba likwidacji tego zespołu. - Taki  działaniom Rada Oddziału mówi stanowcze „NIE” i podejmie zdecydowane kroki wspomagające pracowników w obronie miejsc pracy. Informujemy, że zgodnie ze swoimi uprawnieniami użyjemy  wszystkich form protestu łącznie z najbardziej „radykalnymi” - dodaje Piekarski w liście do prezesa RUCH.
Zakusami na likwidację kolejnej instytucji w Łomży oburzony jest także poseł Lecha Antoni Kołakowski. Parlamentarzysta, do którego dziś przyszli związkowcy i pracownicy łomżyńskiego zespołu RUCH zapowiedział interwencje w ministerstwie skarbu.    

Jutro w siedzibie Zespołu RUCH przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży ma odbyć się specjalne zebranie pracowników zaniepokojonych planami likwidacji ich miejsc pracy.  
 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę