Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Dobre „łaciate” dają dużo mleka

Po raz pierwszy w historii polskiego mleczarstwa skup mleka przez spółdzielnię przekroczył 1 miliard litrów. Taki skup odnotowała od początku roku do 3 grudnia SM Mlekpol z Grajewa. Stanowi to około 12% mleka skupionego w tym roku w Polsce. - Do końca roku wielkość ta jeszcze wzrośnie do około 1 mld 90 mln litrów – informuje prezes Mlekpolu Edmund Borawski.

Mlekpol to największa polska spółdzielnia mleczarska. Spółdzielnię tworzy ponad 16 tys. rolników – dostawców mleka. W skład Mlekpolu wchodzi dziś 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku spółdzielnia  odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 796 mln zł.
Dodajmy, że Mlekpol jest właścicielem popularnej marki „łaciate”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę