Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wiek dla tej babci to było za mało...

Przeżywszy prawie 107 lat Wanda Grądzka ze wsi Rutki Kossaki (pow. zambrowski) zmarła w sobotę, 29 listopada br. w domu rodzinnym. To prawdopodobnie najstarsza mieszkanka naszego regionu, gdyż urodziła się 25 grudnia 1901 roku. Przeżyła wszystkie kataklizmy XX wieku, włącznie z zesłaniem na Syberię podczas II wojny światowej.

- Pamiętam, jak odwiedziliśmy panią Wandę Grądzką na jej setne urodziny – wspomina Tadeusz Zelerowicz, wójt gminy Rutki. - Była wówczas w dobrej formie, a latem chodziła jeszcze sama do kościoła, który mieści się kilkaset metrów od jej domu.
Wanda Grądzka urodziła się w pobliskiej wsi Rutki Nowiny, a za mąż wyszła w roku 1923. Swego męża Stefana z miejscowości Kalinówka Bystre przeżyła o pół wieku. Całe życie prowadziła gospodarstwo m.in. z córką, wnuczką i prawnuczką. Jutro odbędzie się pogrzeb sędziwej babuni.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę