Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Pojedziemy „schetynówkami”?

Zdecydowana większość samorządów z województwa podlaskiego ruszyła po rządowe dotacje na budowę dróg lokalnych. Do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 118 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - informuje Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody. Drogi które mają być zbudowane z rządowym dofinansowaniem już nazwano „schetynówkami” - od nazwiska ministra zarządzającego projektem.

Zgodnie z założeniami programu budżet państwa w ramach dotacji celowej dofinansuje do 50 proc. wartości inwestycji realizowanych w ramach programu a samorząd sfinansuje pozostałe wydatki. Choć program ogłoszono raptem kilka tygodni temu, i samorządy miały niewiele czasu na złożenie wniosków zainteresowanie „schetynówkami” w województwie było bardzo duże. Swoje wnioski złożyły wszystkie starostwa powiatowe i zdecydowana większość miast i gmin.
- Tylko 33 gminy nie złożyły żadnych wniosków – podaje Jolanta Gadek.
Teraz – przez dwa tygodnie - wszystkie złożone wnioski będą oceniane przez ekspertów w województwie, a następnie wojewoda przedłoży listę zakwalifikowanych wniosków Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorzowi Schetynie, który do 31 grudnia ma zatwierdzić listy, czyli zdecydować o przyznaniu dofinansowania.
Na realizację trzyletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych rząd przeznaczy 3 mld zł. Środki zostaną rozdzielone po równo pomiędzy poszczególne województwa. Oznacza to, że przez trzy lata co roku na budowę dróg lokalnych w woj. podlaskim rząd przeznaczy 62,5 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę