Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Samorządy starają się o pieniądze na drogi lokalne

Ponad 130 gmin i powiatów w województwie podlaskim stara się o rządowe pieniądze na budowę tzw. "schetynówek". "Schetynówki" to pomysł rządu na budowę i modernizację dróg gminnych i powiatowych w Polsce. Rząd ma dołożyć 50% do wybranych inwestycji. Dziś (21.11) minął termin składania wniosków do wojewody o dofinansowanie. Zasady gry są jasno określone - mówi wojewoda Maciej Żywno. Każda gmina może złożyć jeden wniosek, powiaty - po dwa. Tymczasem niektóre gminy "ryzykowały" i mnożyły wnioski.


Rząd przyznał dla województwa podlaskiego 62 mln złotych. Samorządy mogą wydawać pieniądze na różne cele: budowę i remonty dróg, zatoki przystankowe i wyspy dla pieszych.

Dopiero w poniedziałek będzie znana liczba złożonych wniosków i konkretne potrzeby samorządów.

Teraz specjalnie powołana komisja zajmie się oceną wniosków. W komisji zasiadać mają przedstawiciele policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego. Oni ułożą listę rankingową, która trafi do premiera. Decydujące mają być m.in. poprawa bezpieczeństwa oraz powiązanie inwestycji z drogami krajowymi i wojewódzkimi.

Maksymalnie gminy i powiaty mogą otrzymać do 3 mln złotych dofinansowania.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę