Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Trwa wyczekiwanie na skutki światowego kryzysu finansowego w Polsce

Klienci liczą na spadek cen mieszkań i wstrzymują się z kupnem. Banki mają coraz wiecej pieniędzy z lokat i liczą, że klienci w kończą zaczną zaciągąć więcej kredytów. Jedno jest pewne: nikt nie jest w stanie przewidzieć w którą stronę rozwinie się sytuacja.

Jak mówi ekonomista i dyrektor banku - dr Wojciech Tarasiuk - daje się zauważyć niewielkie - 10-procentowe zmniejszenie zainteresowania kredytami hipotecznymi. W związku ze światowym kryzysem klienci liczą, na spadek cen i powstrzymują się z kupnem nowych samochodów i mieszkań. Jedne nieruchomości trochę tanieją, inne nie.

Na razie trudniej o kredyt we frankach szwajcarskich, który podrożał. Zmieniające się kursy walut z pewnością nie pomagają w decyzji czy zaciągać kredyt w złotówkach, czy we frankach szwajcarskich.

Skutki kryzysu światowego mogą się okazać dla nas zbawienne - uważa prezes Podlaskiego Klubu Biznesu - Lech Pilecki. Jego zdaniem zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów uzdrowi polski rynek, bo pieniedzy nie dostaną osoby, których nie stać na kupno domu.

Według dyrektora banku - Piotra Truszczyńskiego - rośnie zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi w złotówkach.

Wiele wskazuje na to, że kredyt w złotówkach będzie w przyszłym roku taniał. Wciąż jednak bardziej atrakcyjny, ale i ryzykowny jest kredyt we frankach.

Jedno jest pewne. Ze względu na ceny nieruchomości minęły już czasy, że kupimy dom czy mieszkanie bez kredytu.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę