Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dodatkowe 22 miliony złotych dla miast i gmin

Województwo podlaskie uzyskało od minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej dodatkowe 22 miliony złotych w ramach rozliczania ZPORR. Trafią one w pierwszej kolejności do tych samorządów, które do tej pory nie dostały z tego funduszu ani złotówki. Jest takich dziesięć w województwie. Wśród nich są „nasze”gmiuy: Mały Płock, Grabowo i gmina wiejska Łomża.

Wszystkie one, a także inne, składały w przeszłości projekty w ramach ZPORR i mimo niejednokrotnie wysokiej oceny panelu ekspertów nie zostały zaakceptowane do realizacji. Mimo to zostały zrealizowane za własne pieniądze samorządów, co znaczy, że były bardzo potrzebne, samorządy - dbając o interesy lokalnych społeczności - nie mogły z nich zrezygnować.
- Teraz dostaną zwrot poniesionych kosztów, można więc powiedzieć, że dokonała się sprawiedliwość – tłumaczy Jan Kwasowski rzecznik marszałka województwa. - Zwrócone pieniądze władze gmin i miast będą mogły przeznaczyć na realizację kolejnych inwestycji.
Dużym sukcesem marszałka Jarosława Dworzańskiego było przekonanie minister Bieńkowskiej, żeby przenieść część pieniędzy z osi priorytetowej I (duże projekty) do osi III (mniejsze projekty drogowe, komunalne, edukacyjne), ponieważ w tej pierwszej mogliśmy rozliczyć jedynie około 3 mln zł, wskutek czego aż 13 mln by przepadło.
I tak gmina wiejska Łomża otrzyma ponad 1,8 mln zł na zrealizowany projekt o nazwie „Poprawa lokalnej infrastruktury edukacyjnej poprzez budowę Szkoły Podstawowej w Wygodzie”, Mały Płock niemal 850 tys zł na budowę wodociągu we wsiach Chludnie Przybudówka, Budy-Kozłówka, Krukówka, Wygrane i Zalesie, a Grabowo 875 tys zł na modernizację SUW i budowę wodociągu Wiszowate, Skroda Wielka, Konopki Monety i Konopki Białystok, Stawiski 706 tys zł na rozbudowę sieci wodociągowej, a gmina Zambrów na realizację dwóch projektów - przebudowa i modernizacja przedszkoli nr 4 i 6 - łącznie blisko 2,5 mln zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę