Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Strażacy ze Stawisk wyróżnieni przez komendanta głównego

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wizytował 14 listopada 2008 r. jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach. Towarzyszył mu komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Jan Gradkowski. Meldunek komendantowi głównemu złożył naczelnik OSP w Stawiskach Remigiusz Bikowski.

- Była to pierwsza i, miejmy nadzieję, że nie jedyna, wizyta komendanta głównego PSP w historii naszej jednostki – poinformowała Iwona Niedźwiecka, zajmująca się w Urzędzie Miejskim współpracą z jednostkami OSP, których 12 działa w gm. Stawiski. -   Goście zostali zapoznani z bazą Internetowego Centrum Edukacyjno-Oświatowego na Wsi,  funkcjonującego przy OSP w Stawiskach.
Komendant główny PSP zapoznał się również z bazą lokalową i sprzętem na wyposażeniu jednostki, należącej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Strażacy z remizy OSP w Stawiskach, znajdujących się przy drodze krajowej 61 między Suwałkami a Łomżą, wyjeżdżali  ubiegłym roku 140 razy do wypadków i pożarów. Pod względem liczby akcji byli na drugim miejscu w Podlaskiem. W latach 2003 - 2007 zajmowali w województwie pierwsze miejsce pod względem średniej liczby wyjazdów. Dysponują pięcioma wozami: jelcz 317 D, jelcz 420 hydromil, jelcz 005 star, mercedes 911 B i lublin 3. Do miejscowej OSP należy 55 strażaków czynnych, wspomagających i honorowych.
W spotkaniu z komendantami PSP udział wzięli: burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz, jego zastępczyni i jednocześnie prezes OSP Agnieszka Rutkowska oraz członkowie OSP Stawiski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę