Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Oaza przyjaźni i zgodnej współpracy

Główne zdjęcie
Prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz przemawia do przedstawicieli 14 oddziałów Towarzystwa

- Zakończyły się dwudniowe obchody półwiecza Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich czternastu oddziałów z kraju – poinformował wiceprezes TPZŁ Wawrzyniec Kłosiński. - Około stu najbardziej zasłużonych zostało uhonorowanych Medalami 50-lecia TPZŁ.


Przypomnijmy, że podczas spotkania jubileuszowego 10 listopada br. w auli im. Hanki Bielickiej w Łomży medalami Gloria Artis za zasługi dla kultury polskiej zostały wyróżnione: autorka monografii Łomży  Donata Godlewska i malarka Teresa Adamowska, autorka kart świątecznych TPZŁ „Betlejem Łomżyńskie” i „Łomżyńskie Alleluja”. Z koncertem, uświetniającym 90-lecie odzyskania Niepodległości i 50-lecie TPZŁ, wystąpiła Łomżyńska Orkiestra Kameralna i znany pianista Waldemar Malicki.
- Ostatnim akcentem było posiedzenie Zarządu Głównego TPZŁ, głównej komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego z udziałem prezesów oddziałów Towarzystwa w siedzibie przy ul. Sienkiewicza 8 w Łomży – dodaje wiceprezes. - Jego efektem jest uchwała, nawiązująca do preambuły pierwszego statutu Towarzystwa z 11 listopada 2008 r.
Społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w 50-lecie jego istnienia oddają poprzednikom „hołd i należną wdzięczność za wszystko, co dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej uczynili. Z wielkiego ich dorobku korzystać będą pokolenia łomżyniaków”.
W jubileuszowej uchwale deklarują: „Szeroko otwieramy dziś wrota dla nowych pomysłów na promocję naszej  ziemi rodzinnej, dla pomnażania jej dorobku i sukcesów. Przypominamy, że w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej jest miejsce dla młodzieży, dla jej nowoczesnego, otwartego spojrzenia na problemy regionu i skuteczne ich rozwiązywanie. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy chcą poznać Łomżę i Ziemię Łomżyńską, służyć jej – nie tylko tu urodzonych i tu mieszkających. Niech będzie to (...) miejsce na Ziemi przyjazne nie tylko nam, naszym dzieciom i przyszłym pokoleniom, ale wszystkim, którzy przybywać tu będą w gości: zdrowa, zadbana, uporządkowana oaza przyjaźni i zgodnej współpracy (...).

Mirosław R. Derewońko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę