Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Lista już jest...

Urząd Marszałkowski w Białymstoku opublikował listę rankingową projektów złożonych do konkursu w poddziałaniu 2.1.2. „Lokalna infrastruktura drogowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Na liście znajduje się 61 projektów w tym 16 złożonych przez gminy z terenu dawnego województwa łomżyńskiego, które w ocenie ekspertów zdobyły ponad 60% maksymalnej liczby punktów. Niestety nie wszystkie otrzymają wsparcie. Ostateczną decyzję, budowa której z dróg zostanie dofinansowana z środków Unii Europejskiej ma podjąć zarząd województwa za dwa tygodnie. Do podziału jest 137 mln złotych.

Gdyby pieniądze podzielono zgodnie z tą listą wystarczyłoby ich na realizacje tylko 49projektów.  Marszałek Jarosław Dworzański prezentując listę rankingowa zapowiedział, że zarekomenduje zarządowi pozostawienie około 20 procent alokowanych środków jako rezerwę na ewentualne odwołania samorządowców, którzy przystąpili do konkursu, a ich projekty nie znalazły odpowiedniego uznania w oczach ekspertów.
O dofinansowanie z RPO mogły się ubiegać samorządy gminne i powiatowe. Maksymalna kwota dla dróg gminnych to 5 mln zł, dla powiatowych – 10 mln zł, dla inwestycji dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu – 0,5 mln zł. Można było starać się o pieniądze na budowę, rozbudowę i remonty dróg, skrzyżowań, wiaduktów, tuneli, sygnalizacji świetlnej itp.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę