Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Nawet 40 000 zł dotacji na własną firmę

Szansę na bezzwrotne dofinansowanie działalności gospodarczej w wysokości aż 40 000 zł będą mieli uczestnicy projektu „Moja własna firma”, realizowanego w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży ogłasza nabór 50 chętnych z pomysłem na własny biznes. Termin zgłoszeń upływa 14 listopada 2008 r.

- Propozycję kierujemy do osób z b. województwa łomżyńskiego, które w czasie ostatnich 12 miesięcy nie prowadziły własnej działalności gospodarczej – precyzuje Marek Zielonka, kierownik projektu i prezes ARR S.A. w Łomży. - Nie ma natomiast granicy wiekowej, chociaż komisja kwalifikacyjna będzie priorytetowo traktować ludzi do 25 i po 45 roku życia, osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, odchodzące z rolnictwa i kobiety.
Uczestników projektu „Moja własna firma” czeka dwuletni cykl szkoleń, kursów i konferencji, m.in., z podstaw prawnych zakładania firm, księgowości i finansów, kwestii podatkowych i ubezpieczeń. Kandydaci na przedsiębiorców pod okiem fachowców współpracujących z agencją przygotują biznesplan swego przedsięwzięcia, które zostanie zarejestrowane w pierwszym kwartale 2009 r. Pieniądze będą mogli przeznaczyć zarówno na wyposażenie biura, jak i kuchni – wszystko zależy od rodzaju firmy. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie prowadzenie działalności przez przynajmniej rok.
Autorzy 40 najlepszych biznesplanów, którzy mogą być gdzieś indziej zatrudnieni, ale mogą też pozostawać bez zatrudnienia, będą przez pół roku otrzymywać pomoc w wysokości najniższego wynagrodzenia, tj. 1126 zł brutto. Spośród nich 30 najlepszych kursantów będzie otrzymywać takąż pomoc przez kolejne sześć miesięcy.
Zgłoszenia należy składać w dwóch egzemplarzach (wersja papierowa plus wersja elektroniczna na płycie CD z kompletem dokumentów aplikacyjnych wraz z załącznikami) do 14 listopada 2008 r. do godziny 16 w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży (18-400 Łomża, ul. M.C. Skłodowskiej 1, tel./fax: 086 216 33 26). Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie www.podlaskie.org.pl (zakładka Moja własna firma).

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę