Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Pracowity fiskus

Z blisko 2,5 tysiąca w 2006 roku do zaledwie 1180 w 2007 roku spadła liczna kontroli przeprowadzonych przez pracowników Urzędów Skarbowych z terenu pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. Ocenę sprawności i merytoryczności działania urzędników urzędów skarbowych w kraju po raz kolejny opublikował dziennik „Rzeczpospolita”. Ze sprawozdania wynika, że w naszym regionie znacznie zmalała liczba wydawanych decyzji podatkowych, skrócił się czas najdłużej prowadzonych postępowań i spadła roczna kwota nadpłat do zwrotu na skutek wadliwych - uchylonych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, Naczelny Sąd Administracyjny i izbę skarbową - decyzji podatkowych.


W 2007 roku Urzędy Skarbowe w Grajewie, Kolnie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie wydały łącznie 13627 decyzji podatkowych przy czym tzw. decyzji wymiarowych było ponad 3,5 tys. To o około 1/3 mniej niż w roku poprzednim. Najwięcej decyzji w 2007 roku – ponad 5 tys. - wydał łomżyński US. Tyko 48 z nich - zostało zaskarżonych do izby skarbowej. Jak wynika z podsumowania Rzeczpospolitej w skutek wadliwych decyzji urzędników łomżyński fiskus w 2006 roku musiał zwrócić podatnikom 250 tysięcy złotych, a w ubiegłym tylko 10 tys zł. W tym samym urzędzie znacznie skrócił się czas najdłużej prowadzonego postępowania. W 2006 roku wyniósł on 24 miesiące, a w 2007 tylko 6 miesięcy.  
Dodać wypada, że Urzędzie Skarbowym w Łomży w ubiegłym roku o ponad 10% - podobnie jak w innych urzędach w regionie – wzrosła liczba  deklaracji korygujących złożonych w wyniku przeprowadzonych postępowań sprawdzających. Tylko w Łomży było ich 5774. 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę