Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Litwin z miedzią bez pozwolenia wpadł w Łomży

Ponad 13 ton odpadów miedzi nielegalnie wwiezionej do Polski zatrzymali w Łomży inspektorzy transportu drogowego. Litewską ciężarówkę na punkcie kontrolnym w Łomży zatrzymano do rutynowej kontroli. W jej trakcie okazało się że przewoźnik ani odbiorca towaru nie posiadali wymaganego przy tego typu przewozach zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

 Wwóz na teren Polski wszystkich rodzajów odpadów wymaga zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Zatrzymana w Łomży ciężarówka na litewskich numerach rejestracyjnych z Litwy do Polski wiosła 13 200 kg odpadów miedzi, ale bez wymaganego zezwolenia. Na przewoźnika nałożono karę w wysokości 6 tys zł. za wykonywanie przewozu drogowego towarów innych niż niebezpieczne bez wymaganego zezwolenia. Pojazd skierowano na parking strzeżony oraz poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w celu podjęcia decyzji o dalszym postępowaniu wobec zakwestionowanego transportu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę